Official

Category:
Icon 0
Icon Nis 5, 2023

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “fariza” veya “iş” medlulına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet alışverişlerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet veya kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak midein kullanılmaya kellelandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri veya kiliselerde çeşitli alışverişlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi veya salahiyetli bir konumda kâin herhangi bir kişhayırlı tanımlamak midein kullanılmaya kellelandı. Günümüzde, “official” kelimesi ekseriyetle hükümet, spor veya iş dünyası kabil resmi bir konumda kâin kişsonra veya kurumları tanımlamak midein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, söz resmi veya salahiyetli bir konumda kâin herhangi bir kişhayırlı tanımlamak midein kullanılmaya kellelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://yatirimfirsati.name.tr/ https://igdirwebtasarimseo.name.tr/ https://bilisimmuhendisligi.name.tr/ https://siirtotobusbiletleri.name.tr/ https://plastikambalaj.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al